Opieka

W Krasnoludku towarzyszymy dzieciom na bardzo ważnym etapie ich życia.

Okres do około 3 lat jest kluczowy dla tworzenia się zdrowej i silnej osobowości. Przywiązujemy ogromną wagę do jakości relacji, jakie łączą nas z dziećmi i opieramy się w tym na idei Rodzicielstwa Bliskości. Wiemy, że każde dziecko potrzebuje stałej uwagi i cichej obecności dorosłego, by mogło swobodnie rozwijać się i odkrywać świat.

Uczymy dzieci wsłuchiwania się w swoje potrzeby, wyrażania ich oraz rozumienia potrzeb innych osób. Pokazujemy, że dobrze jest współdziałać.

Dajemy dzieciom siebie – swój czas, obecność, dostępność, wrażliwość. Pozwalamy na popełnianie błędów, eksperymentowanie, doświadczanie poczucia wpływu.

Zapewniamy

• Warunki do wszechstronnego rozwoju, zaspokajania potrzeb oraz wyzwalania aktywności dziecka.
  • Przekazanie dzieciom wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w dalszym życiu.
  • Przygotowanie dzieci do odnoszenia sukcesów na miarę ich indywidualnych możliwości i radzenia sobie z trudnościami.
  • Wspieranie działania wychowawczego i edukacyjnego rodziców.
  • Nasz placówka ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz placówki. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane. Wszyscy pracownicy naszej placówki współdziałają ze sobą. Tworzą przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne.
  • Atmosferę akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się i uczy, przyzwyczaja do odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób.
  • Warunki do indywidualnego rozwoju dziecka w życzliwej atmosferze, a także rozwijamy ich zainteresowania.
  • Sale wyposażone w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i piękne zabawki.
  • Rozwój postawy twórczej swoich wychowanków, stosujemy metody aktywizujące i rozwijające zdolność twórczego myślenia.

Zajęcia

Zajęcia gimnastyczne
z elementami gimnastyki korekcyjnej

• Zabawy z piłką
  • Zabawy skoczne
  • Gimnastyka
  • Tory przeszkód
  • Ćwiczenia stóp
  • Ćwiczenia z przyborami przy muzyce i inne..

Zajęcia muzyczne
z elementami Muzykoterapii

• Słuchanie muzyki instrumentalnej
    i dziecięcej
  • Rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci
  • Gry na prostych instrumentach muzycznych
  • Kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości
  • Rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowej
  • Zabawy z chusta animacyjną i inne..

Bajkoterapia, baśnie, bajki, wierszyki

• Wykorzystanie bajek, baśni wierszy w celach terapeutycznych, relaksacyjnych
  • Słuchanie bajek czytanych i audiobooków
  • Słuchanie i zabawa z wierszykami
    i masażykami i inne..

Zabawa z j. angielskim

• Słuchanie piosenek i zabawa ruchowa
  • Osłuchanie się z j. angielskim, nauka prostych słówek.

Sensoplastyka, zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne

• Zabawy z różnymi materiałami(piasek,ryż,makaron)
  • Zabawy z masą solna, ciastoliną, kisielem
  • Bańki mydlane, zagdaki zapachowe
  • Konstruowanie z klocków
  • Szeregowanie
  • Dopasowywanie do otworów, łączenie elementów i inne..

Zabawy na świeżym powietrzu

• Spacery
  • Zabawy z bańkami mydlanymi, kredą itp.
  • Zabawy na placu zabaw
  • obserwowanie przyrody